Witaj, mam na imię Magda

Od kilkunastu lat (ponad 15) choruję na stwardnienie rozsiane (nie polecam 😛 ). A jednocześnie moją wielką pasją są podróże. Dopóki jesteś zdrowy, zakładasz, że tak po prostu będzie. Podczas jednego z pobytów w szpitalu „doznałam olśnienia”, że jednak niekoniecznie.

Dwa lata temu (trochę przypadkowo) udzieliłam kilku wywiadów (linki poniżej), a teraz chcę kontynuować ten temat w formie bloga. Sama w trudniejszych chwilach sięgałam po historie innych ludzi.  Na własnym przykładzie wiem jak bardzo to pomaga i motywuje. Moim celem jest pokazanie, że warto się wziąć w garść i spełniać marzenia, bo nikt tego nie zrobi za nas!

Radio Kraków – audycja Republika Podróżnika

Kobieta inwestuje – finansistka w podróży

Aleteia – dzięki temu wywiadowi trafiłam do Radia Kraków

487984_10151447891022402_113191920_n
To foto symbolizuje dla mnie zdobywanie kolejnych szczytów.

SM … a co to w ogóle jest?

Wiele osób zna obecnie (kwiecień 2020) rozwinięcie skrótu SM albo termin „stwardnienie rozsiane”. Ja wiedzę zdobywałam w większości na obserwacji własnego ciała i jego reakcji oraz czytaniu i rozmowach z innymi ludźmi, w tym lekarzami. Jest to choroba bardzo indywidualna i u każdego może przebiegać nieco inaczej. Udało mi się kiedyś znaleźć filmik, który dość kompetentnie opisuje podstawowe problemy towarzyszące (w różnym stopniu i na różnych etapach) osobom chorym. Warto również posłuchać wypowiedzi krajowego konsultanta – prof. Krzysztofa Selmaja. Obecnie, 6 lat później udało mi się dobrać odpowiednie lekarstwa (gilenya), rozwiązać większość problemów, poza tym zasadniczym.

ms by M@gda
Moja prywatna interpretacja sm -> motywacja do podróżowania & poznawania świata!